Auston Matthews získal hattrick, Maple Leafs porazili Ducks

V sobotní večer v rámci NHL zápasu, který se konal v aréně Scotiabank Arena, Toronto Maple Leafs porazili tým Anaheim Ducks s vysokým výsledkem 9-2. Hlavní pozornost tohoto zápasu jednoznačně přitahoval domácí hvězdný hráč Auston Matthews z týmu Maple Leafs, který opět předvedl svůj hattrick, což bylo již šesté takové ocenění v této sezóně.

Vystoupení Austona Matthewse bylo ohromující. V první třetině přijal přesný pas od Matthewa Kniese a otevřel skóre pro tým Maple Leafs svým prvním gólem. Poté následovala další dvě branky v druhé a třetí třetině, čímž dokončil svůj osobní hattrick. Kromě těchto gólů Auston Matthews také přispěl dvěma asistencemi, což ukázalo jeho celkovou schopnost v útoku.

Kromě Austona Matthewse se také několik dalších hráčů Maple Leafs vyznamenalo. Bobby McMann si připsal dva góly a jednu asistenci, William Nylander přidal jeden gól a dvě asistence. Navíc Timothy Liljegren předvedl tři asistence, což přispělo k vítězství týmu. Brankář Linus Ullmark podal stabilní výkon s 19 zákroky.

Naopak výkon týmu Ducks byl poněkud podprůměrný. Ryan Strome a Frank Vatrano sice vstřelili gól, ale jejich úsilí nestačilo ke změně průběhu zápasu. Brankáři Lukas Dostal a John Gibson provedli dohromady 23 zákroků, ale nedokázali zastavit prudký útok Maple Leafs.

Je třeba zmínit, že obránce Maple Leafs William Lagesson opustil první třetinu zápasu kvůli zranění horní části těla a do hry se již nevrátil. Doufejme, že se brzy zotaví a opět se vrátí na led.

Celkově vzato, to byl zápas patřící týmu Toronto Maple Leafs. Díky skvělému týmovému duchu a individuálním schopnostem snadno porazili tým Anaheim Ducks. Toto vítězství také udrželo Maple Leafs na čele Východní konference a získalo si uznání všech.